107,6 FM

Szpital bonifratrów wymieni sprzęt

Samorząd województwa śląskiego i szpital zakonu bonifratrów w Katowicach podpisali umowę na dofinansowanie z funduszy unijnych.

Katowicki szpital zakonu bonifratrów złożył projekt w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego, dotyczący poprawy wskaźnika zdrowych urodzeń oraz ograniczenie negatywnych skutków wielochorobowości wieku dojrzałego i starszego poprzez unowocześnienie zaplecza diagnostyczno-leczniczego.

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na jego dofinansowanie z funduszy unijnych. Łączna wartość projekt to 6,2 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 5,2 mln zł, pozostała część to pieniądze własne szpitala. W spotkaniu uczestniczyli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz Wioletta Niemiec, prezes szpitala.

- To kolejna umowa, którą uruchamiany w ramach funduszy unijnych - powiedział marszałek. - Ochrona zdrowia jest jednym z najważniejszych priorytetów dla województwa. Myślę, że te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane. Szpital wykorzysta je na zakup nowoczesnego sprzętu, co będzie służyć poprawie jakości ochrony zdrowia mieszkańców województwa. Bardzo dobrze, że śląskie szpitale sięgają po fundusze unijne.

W ramach projektu szpital planuje wymienić i unowocześnić sprzęt praktycznie na każdym oddziale i w każdej pracowni. Doposażenie oddziałów w sprzęt medyczny pozwoli m.in. na wzrost wykrywalności schorzeń cywilizacyjnych, uchwycenie najmniejszych zmian objętych procesem nowotworowym, skrócenie czasu diagnoza-terapia, poprawę jakości rokowań.

- Mamy nadzieję, że to pozwoli znaleźć się szpitalowi już nie w XXI, a w XXII wieku, jeśli chodzi o jakość oferowanych usług, jakość leczenia i skrócenie czasu diagnostyki - mówiła Wioletta Niemiec.

Szpital bonifratrów w Katowicach przyjmuje około 100 tysięcy pacjentów rocznie. W ciągu miesiąca przychodzi tam na świat ponad 200 noworodków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama