107,6 FM

Będzie ekspiacja za profanację kalwarii w Panewnikach

Ekspiacja za profanację kalwarii w Panewnikach, dzielnicy Katowic, odbędzie się 1 marca. Policja publikuje nagranie, na którym widać podejrzanych.

Do modlitwy ekspiacyjnej za profanację kalwarii w Panewnikach wezwał ojciec proboszcz Alan Rusek.

"W związku z aktem profanacji na panewnickiej kalwarii zapraszam na modlitwę ekspiacyjną w piątek, 1 marca, o godz. 15.00. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym przed bazyliką" - napisał.

Modlitwa różańcowa z przeprosinami przeniesie się następnie w miejsce, gdzie stoją pobazgrane figury.

Kalwaria przy bazylice ojców franciszkanów w Katowicach-Panewnikach została sprofanowana w piątek 22 lutego pomiędzy 19.33 a 19.58. Na figurach Jezusa i Maryi trzech (lub troje) młodych sprawców wymalowało sprayem obsceniczne rysunki.

Pomazane zostały też inne figury związane z przedstawieniem Męki Pańskiej. Na ścianach czterech kaplic różańcowych sprawcy umieścili satanistyczne napisy i pentagramy.

Ojciec proboszcz z Panewnik mówi, że szczególnie przykry jest widok sprofanowanych figur Jezusa i Maryi. Dodaje, że żal mu także tych młodych ludzi, którzy dokonali profanacji, być może nie zdając sobie w pełni sprawy z jej konsekwencji. W ich intencji też będą modlić się ludzie w czasie piątkowej ekspiacji.

Kolejne zdjęcie z monitoringu - na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama