107,6 FM

USA wezwały Indie i Pakistan do deeskalacji konfliktu

W wydanym w środę oświadczeniu Biały Dom potępił zaostrzający się konflikt między Indiami i Pakistanem i wezwał obie strony do "niezwłocznego podjęcia kroków zmierzających do deeskalacji obecnej sytuacji".

Reuter zacytował wypowiedź anonimowego przedstawiciela Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA, który powiedział, że "potencjalne ryzyko związane z dalszymi działaniami militarnymi każdej ze stron jest niedopuszczalnie wysokie dla obu krajów, ich sąsiadów i społeczności międzynarodowej".

Podobne stanowisko zajął Pentagon publikując oświadczenie p. o. sekretarza obrony Patricka Shanahana, który wezwał do "deeskalacji napięć i zaapelował do obu stron o powstrzymanie się od dalszych akcji zbrojnych".

Ambasador Pakistanu w USA Asad Majeed Khan oświadczył dziennikarzom, że jego kraj chciałby aby administracja prezydenta Trumpa odgrywała bardziej aktywną rolę w załagodzeniu obecnego kryzysu. Równoczesnie jednak zaznaczył, że brak potępienia indyjskich akcji zbrojnych przez Waszyngton może być odczytany jako poparcie stanowiska Indii.

Indyjskie lotnictwo zaatakowało we wtorek obóz szkoleniowy islamistycznego ugrupowania Dżaisz-e-Mohammed (JeM - Armia Mahometa) w Pakistanie. Według indyjskich źródeł rządowych, na które powołuje się Reuter, w nalotach zginęło 300 islamistów. Natomiast strona pakistańska zaprzecza, jakoby były jakieś ofiary śmiertelne.

W odpowiedzi siły powietrzne Pakistanu zaatakowały obiekty w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru, a także zestrzeliły dwa indyjskie odrzutowce w swojej przestrzeni powietrznej. Schwytano jednego z indyjskich pilotów.

« 1 »
 • Ewiak
  28.02.2019 12:47
  Globalna wojna jądrowa pewna jest jak śmierć, ale jeszcze nie teraz i nie z powodu konfliktu indyjsko-pakistańskiego. Jezus zaznaczył: "Będziecie słyszeć o wojnach, a także wieści wojenne; baczcie, żebyście się nie przerazili. Bo to musi nastąpić, ale to jeszcze nie koniec [τελος - to także: wypełnienie, urzeczywistnienie, spełnienie, zakończenie]" (Mateusza 24:6, NW). Wojna będąca znakiem zakończenia, będąca wypełnieniem zapowiedzi Jezusa, zacznie się od konfliktu etnicznego: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Konflikt indyjsko-pakistański nie pasuje do tego scenariusza, podobnie jak wielkie wojny XIX i XX wieku, które zaczynały się od konfliktów między państwami.

  Wojna, która będzie spełnieniem zapowiedzi Jezusa, będzie światową nie tylko z nazwy. Pokój będzie odjęty z ziemi. Będzie też użyty "wielki miecz" (Objawienie 6:4). Jezus tak go scharakteryzował: "φοβητρα τε και σημεια απ ουρανου μεγαλα εσται" - "budzące postrach także i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11, 1550 Stephanus New Testament). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się zwrotem: "και χειμωνες" - "i mrozy".
  Peszitta aramejska: "וסתוא רורבא נהוון" - "i mrozy wielkie będą". My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną.
  W Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa: "και ταραχαι" - "i nieporządki" (1550 Stephanus New Testament).
  Aramejska Peszitta: "ושגושיא" - "i zamęt", (zamieszanie) o stanie porządku publicznego.
  Z powodu użycia tej broni wystąpią także znaczne wstrząsy, braki żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów (Łukasza 21:11).

  Jak widać, Jezus przedstawił tu szczegółowy obraz globalnej wojny jądrowej. Wielu dopasowuje go do nauki o roku 1914 i rozciąga te wszystkie szczegóły do ponad stuletniego okresu. Jezus ostrzegał przed takimi, mówiąc: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Wyznaczony czas przybliżył się'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). Mateusz precyzuje, za kogo podawać się mieli uzurpatorzy, zwodzący fałszywą nadzieją, że czas jest blisko: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (24:5). Powołujący się na imię Jezusa Chrystusa, zapewne nie będą podawać się za Mesjasza. Mówią natomiast, że są namaszczeni. Tylko w ten sposób można zwieść wielu wierzących w Jezusa Chrystusa. Wielu takich pojawiło się w XIX wieku i od samego początku błędnie interpretują znak Jezusa. Wcześniej dopasowali go do okresu 1799 - 1914. To wszystko, o czym mówił Jezus (w Łk 21:10,11 i Mt 24:7), nie miało jednak trwać ponad sto lat! To wszystko miało towarzyszyć tylko tej wojnie i miało być jedynie "początkiem bólów porodowych" (Mateusza 24:8).
  doceń 0
 • Maryja!
  28.02.2019 13:50
  Imran Khan stwierdził godzinę temu że zostanie zwrócone ciało pilota. Uważa że to będzie gest przyjacielski. Tak podaje Washington Post.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama