107,6 FM

Nasz news: IPN pozwie amerykańską dziennikarkę

IPN przygotował pozew cywilny przeciw czołowej amerykańskiej dziennikarce Andrei Mitchell, która w relacji z niedawnej konferencji bliskowschodniej powiedziała, że powstańcy w warszawskim getcie "walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Prezes instytutu Jarosław Szarek poinformował o pozwie w wywiadzie, zamieszczonym w nowym numerze "Gościa Niedzielnego".

- Nie uznajemy jej sprostowania na Twitterze. Nieprawdziwą informację przekazała w relacji, którą śledziły miliony ludzi na całym świecie. Domagamy się sprostowania na wizji, a więc w miejscu, gdzie kłamliwa informacja została podana podkreślił - stwierdził Szarek i dodał, że "uległość jest drogą ku kapitulacji".

Prezes IPN w ostrych słowach zrecenzował także publikację pt. "Dalej jest noc", wydaną przez działające przy PAN Centrum Badań nad Zagładą Żydów: - Byłem zaskoczony skalą manipulacji, nierzetelności czy wręcz nieprawdy, jakich dopuścili się autorzy recenzowanej pracy (m.in. prof. Barbara Engelking i prof. Jan Grabowski).

Więcej w:  Stanąć w prawdzie oraz w najnowszym numerze "Gościa".

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama