107,6 FM

Nasz news: IPN pozwie amerykańską dziennikarkę

IPN przygotował pozew cywilny przeciw czołowej amerykańskiej dziennikarce Andrei Mitchell, która w relacji z niedawnej konferencji bliskowschodniej powiedziała, że powstańcy w warszawskim getcie "walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Prezes instytutu Jarosław Szarek poinformował o pozwie w wywiadzie, zamieszczonym w nowym numerze "Gościa Niedzielnego".

- Nie uznajemy jej sprostowania na Twitterze. Nieprawdziwą informację przekazała w relacji, którą śledziły miliony ludzi na całym świecie. Domagamy się sprostowania na wizji, a więc w miejscu, gdzie kłamliwa informacja została podana podkreślił - stwierdził Szarek i dodał, że "uległość jest drogą ku kapitulacji".

Prezes IPN w ostrych słowach zrecenzował także publikację pt. "Dalej jest noc", wydaną przez działające przy PAN Centrum Badań nad Zagładą Żydów: - Byłem zaskoczony skalą manipulacji, nierzetelności czy wręcz nieprawdy, jakich dopuścili się autorzy recenzowanej pracy (m.in. prof. Barbara Engelking i prof. Jan Grabowski).

Więcej w:  Stanąć w prawdzie oraz w najnowszym numerze "Gościa".

 

« 1 »
 • GOSC
  28.02.2019 12:25
  Nareszcie właściwa reakcja. Brońmy prawdy. Traktujmy poważnie siebie i swoją historię, a także .. tych, którzy szkalują nas .
  doceń 13
 • św Eufenia
  28.02.2019 12:27
  Jeśli przypomnę sobie jakim pionkiem była Polska w czasach Donalda. Jakim chłopcem do bicia byliśmy. Niczym parobek niemieckiego pana. Teraz mamy własne zdanie, reagujemy gdy nas obrażają, poza tym jesteśmy coraz silniejsi gospodarczo i wojskowo.
  doceń 9
 • Mateo
  28.02.2019 12:32
  Ta Pani się pomyliła, co przyznała i za co przeprosiła. Czy IPN nie ma co robić, czy może zbliżają się wybory i trzeba zmobilizować skrajny elektorat? Ewentualnie może mamy za dobre stosunki z USA, więc jakiś kryzys by się przydał?
 • Józef K.
  28.02.2019 21:26
  To znaczy ,że IPN ma dużo pieniędzy do wydania na proces w USA , bo na proces w Polsce Pani Mitchell może tylko z pożałowaniem się roześmiać .Trochę znam amerykańskie realia: na pewno trzeba będzie zapewnić, tamtejszy pierwszorzędny ( czytaj bardzo drogi ) garnitur adwokacki . Ale to , z uwagi na bardzo posuniętą w Stanach wolność słowa i poglądów ( można zupełnie bezkarnie spalić Gwiaździsty Sztandar ) , wcale nie oznacza wygranej.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama