107,6 FM

Zygmunt Frankiewicz ponownie szefem Związku Miast Polskich

Prezydent Gliwic został prezesem na drugą kadencję, która zakończy się w 2024 roku.

Głosowanie delegatów na Zgromadzenie Ogólne ZMP odbyło się 5 marca w Poznaniu. Zygmunt Frankiewicz (Niezależni) uzyskał 229 głosów na 232 oddane. Podczas spotkania wybrano także członków zarządu i komisji rewizyjnej ZMP.

Po wyborze Zygmunt Frankiewicz prosił, aby wszyscy wybrani traktowali swoje role bardzo poważnie.

– To zobowiązuje tych, którzy zostali wybrani do tego, żeby te miejsca naprawdę dobrze wykorzystać – powiedział prezes ZMP. Jego zdaniem, mimo występujących wśród samorządowców podziałów, ważniejsze jest to, co ich łączy. Zwrócił uwagę, że w poprzedniej kadencji napięcia polityczne rzadko przenosiły się na pracę zarządu i dobrze by było, aby taka postawa została utrzymana, a członkowie gremium skoncentrowali się na obronie samorządu.

Na pierwszym spotkaniu zarządu wybrano spośród jego członków dwóch wiceprezesów oraz sekretarza. Wiceprezesami ZMP zostali Krzysztof Żuk, prezydent Lublina (Koalicja Obywatelska) i Paweł Osiewała, prezydent Sieradza (Zjednoczona Prawica), a sekretarzem Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa (Ludowcy). Wybór trzeciego wiceprezesa i skarbnika pozostawiono do następnego posiedzenia zarządu, które odbędzie się 5 kwietnia w Gliwicach.

ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju. To największa tego typu organizacja w Polsce, skupiająca ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72 proc. miejskiej ludności kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama