107,6 FM

Bp Ignacy Dec: Seksualizacja dzieci to szatańska pokusa

Na pierwszą niedzielę Wielkiego Postu biskup świdnicki skierował list do wiernych, w którym przestrzega przed zmianami w szkołach i przedszkolach.

Odnosząc się do Ewangelii o kuszeniu Jezusa, bp Ignacy zauważa, że i dziś diabeł nie rezygnuje z walki. „Szatan po porażce z Chrystusem nie wyprowadził się z tego świata. Jest i pozostanie tutaj do końca ziemskich dni. Niektórzy kaznodzieje mówią, że diabeł nigdy nie wyjeżdża na urlop, ustawicznie i pilnie pilnuje swoich interesów. Nadal przeszkadza ludziom w ich dialogu i przyjaźni z Bogiem, posługując się kłamstwem, które ma pozór prawdy. Często przychodzi tam, gdzie się planuje, czy też już dokonuje się jakieś wielkie dobro. Sieje zamieszanie, przedkłada pozorną prawdę i fałszywe dobro. Często żeruje na ludzkich pożądliwościach, na skłonności ludzi do posiadania, do władzy, do znaczenia. Diabeł wcielał się wielokrotnie w ludzi, którzy kłamali i niszczyli drugich. Historia zna ich z imienia i nazwiska. Działał i działa on także w systemach, układach i strukturach społecznych” - czytamy w liście.

Biskup jednak zwraca uwagę na jedno, wyjątkowo szatańskie działanie. „Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT. Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe. Natomiast to, co wydaje się chwilowo przyjemne, w przyszłości może prowadzić do nieszczęść. Przypominają się w tym kontekście słowa Pana Jezusa „kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! (…) biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie” (Mt 18,6-7)” - pisze biskup.

Apeluje przede wszystkim do rodziców. „Jako ludzie wierzący, dla których wola Boża jest najważniejsza, musimy koniecznie podjąć działania, które uniemożliwią coraz śmielsze działania gorszycieli. W rozpoczętym okresie wielkopostnym, powinniśmy zrobić rachunek sumienia także i w tej dziedzinie. Musimy zapytać: jak wypełniamy nasz obowiązek miłości Boga i bliźniego? Obowiązkiem rodziców podjętym przy okazji chrztu ich dziecka jest wychowanie potomstwa w wierze, a rodzice chrzestni wyrażali gotowość pomagania rodzicom w wypełnianiu ich obowiązku. Jak zatem strzeżecie wiary swoich dzieci? W jakim duchu je wychowujecie? Czy przyzwalając na demoralizujące działania w przedszkolach i szkołach nie sprzeniewierzacie się swoim przyrzeczeniom? Nie można milczeć, gdy dzieje się zło. Władze oświatowe twierdzą, że na terenie przedszkola i szkoły nie może się dziać nic, co sprzeciwiałoby się przekonaniom i woli rodziców. Czuwajcie więc i pilnujcie: kto i jak wychowuje Wasze pociechy. Na co zgadzacie się, podpisując podsuwane Wam dokumenty na początku roku szkolnego?” - pyta, dodając, że można przytoczyć wiele przykładów, kiedy rodzice w porę zareagowali i z powodzeniem podjęli działania na rzecz wyeliminowania zagrożeń płynących z demoralizacji ich dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomaszszcz
  10.03.2019 16:31
  Gregor jak ty nic nie rozumiesz nic! Jaka edukacja seksualna w szkolach TYLKO I WYLACZNIE RODZICE MAJĄ PRAWO W TYM WZGLEDZIE WYCHOWYWAC SWE DZIECI NIKT INNY! ANI SZKOLA ANI PSEUDOEDUKATORZY NIKT ! Tylko RODZICE !
  doceń 14
 • Andrzej Skulski
  10.03.2019 17:05
  Biskupowi odpowiadają raczej dzieci nieświadome które łatwo można manipulować i przez zboczeńców krzywdzić bo chyba nie wierzy że naukę o higienie, biologii i seksualności należy powierzyć katechetom. Jedno trzeba wiedzieć że jeżeli nie przygotuje się dzieci do seksualności w szkole to potem zrobi to internet albo smartfon. Czyli rodzice zabrońcie swoim dzieciom i młodzieży do 18 roku życia używania smartfonów potem wysłać je na naukę przedślubną do proboszcza a dopiero potem kupić smartfon i laptop jako prezent ślubny.
  doceń 34
 • Tomaszszcz
  10.03.2019 17:53
  Rodzice mają prawo i obowiazek ! Nauczenia dzieci jak dziala organizm w roznych fazach rozwoju! Nie szkola! Tylko rodzice! Sa odpowiednie ksiazki dla rodzicow! I to wasze zadanie Rodzice , nikt nie moze was z tego zwolnic.
  doceń 12
 • Kuba
  11.03.2019 09:11
  Bóg zapłać księdzu biskupowi za mądre słowa. Trzeba być dzieckiem Diabła, żeby seksedukację według norm WHO wprowadzać do szkół. Diabeł ma wielu miłośników współcześnie.
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama