107,6 FM

Wichura na południu Polski: Gdzie wiało najmocniej?

Huraganowy wiatr łamał tysiące drzew, niszczył linie energetyczne, zrywał dachy i wyrywał z ziemi przydrożne billboardy. Jaka jest skala zniszczeń?

Wichura, która przeszła w nocy z niedzieli na poniedziałek przez południową Polskę wyrządziła ogromne zniszczenia. Nad ranem bez prądu pozostawało ok 400 tys. osób, w wielu miejscach wiatr łamał i wyrywał drzewa, zrywał linie energetyczne, uszkadzał dachy, a nawet wyrywał z ziemi przydrożne billboardy. Największe szkody wichura wyrządziła w województwach śląskim i małopolskim.

Jak mocno wiało tej nocy? W województwach małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim prędkość wiatru przekraczała 100 km/h: Na Kasprowym Wierchu 137 km/h, w Nowym Sączu 130 km/h, w Krakowie - 112 km/h, Krośnie - 105 km/h, a w Jeleniej Górze i Bielsku-Białej - 101 km/h.

Na skutek weekendowych wichur rannych zostało 9 osób. Wiatr zniszczył 715 budynków, z czego 429 to budynki mieszkalne. Na ponad 100 budynkach huraganowy wiatr całkowicie zerwał dachy.

Czytaj także:

Wichury nad Małopolską
 

 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama