107,6 FM

Kurski: TVP wezwała do przywrócenia krzyża do teledysku Tulii "Pali się"

Prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla wpolityce.pl odciął się od usunięcia krzyża z teledysku Tulii pt. "Pali się". Piosenka ta będzie propozycją Polski i TVP podczas kolejnej edycji konkursu Eurowizji.

- Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż. Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów" - powiedziała agentka zespołu.

Także wytwórnia muzyczna Universal Music Polska w komunikacie przekazanym branżowemu serwisowi wirtualnemedia.pl oświadczyła, że usunięcie z klipu krzyża „wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu”.

Tymczasem prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla wpolityce.pl stwierdził, że "nikt z Telewizji nie był pytany i nikt z Telewizji nie wyraził zgody na usunięcie znaku Krzyża z teledysku. Dodał, że telewizja publiczna wezwała wytwórnię do przywrócenia pierwotnej wersji teledysku. - Universal to zrobił - stwierdził Kurski.

Być może dotyczy to wersji klipu, która będzie używana w telewizji. Na YouTube nadal dostępna jest wersja bez krzyża.

Do sprawy odniósł się też sam zespół Tulia i jego management:

- Oświadczamy, iż montaż wykonywany był nie przez zespół osobiście, a usunięcie kilku scen z pierwotnej wersji videoklipu, w tym, m.in. sceny z krzyżem, wynikało z interpretacji zapisów dotyczących zgłaszanych piosenek do konkursu. Montaż służył dopasowaniu czasu obrazu do czasu trwania piosenki w wersji konkursowej. Podkreślamy z całą stanowczością, że nie był to w żadnym wypadku akt cenzury. Jednocześnie podkreślamy, iż członkinie zespołu jak i całe ich otoczenie zawsze z należytym szacunkiem podchodzą do symboli religijnych, obyczaju i kultury.

Nasz komentarz:

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama