107,6 FM

Kurski: TVP wezwała do przywrócenia krzyża do teledysku Tulii "Pali się"

Prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla wpolityce.pl odciął się od usunięcia krzyża z teledysku Tulii pt. "Pali się". Piosenka ta będzie propozycją Polski i TVP podczas kolejnej edycji konkursu Eurowizji.

- Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż. Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów" - powiedziała agentka zespołu.

Także wytwórnia muzyczna Universal Music Polska w komunikacie przekazanym branżowemu serwisowi wirtualnemedia.pl oświadczyła, że usunięcie z klipu krzyża „wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji i dostosowania czasu trwania teledysku do eurowizyjnej wersji utworu”.

Tymczasem prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla wpolityce.pl stwierdził, że "nikt z Telewizji nie był pytany i nikt z Telewizji nie wyraził zgody na usunięcie znaku Krzyża z teledysku. Dodał, że telewizja publiczna wezwała wytwórnię do przywrócenia pierwotnej wersji teledysku. - Universal to zrobił - stwierdził Kurski.

Być może dotyczy to wersji klipu, która będzie używana w telewizji. Na YouTube nadal dostępna jest wersja bez krzyża.

Do sprawy odniósł się też sam zespół Tulia i jego management:

- Oświadczamy, iż montaż wykonywany był nie przez zespół osobiście, a usunięcie kilku scen z pierwotnej wersji videoklipu, w tym, m.in. sceny z krzyżem, wynikało z interpretacji zapisów dotyczących zgłaszanych piosenek do konkursu. Montaż służył dopasowaniu czasu obrazu do czasu trwania piosenki w wersji konkursowej. Podkreślamy z całą stanowczością, że nie był to w żadnym wypadku akt cenzury. Jednocześnie podkreślamy, iż członkinie zespołu jak i całe ich otoczenie zawsze z należytym szacunkiem podchodzą do symboli religijnych, obyczaju i kultury.

Nasz komentarz:

 

« 1 »
 • wiarkowska
  17.03.2019 10:02
  Ale co ona ma do tego. Takie są zasady w regulaminie i trzeba go przestrzegać. A to że nie ma krzyża to też nie wiem kto wymyślił żeby oskarżać wytwórnię, bo akurat Universal Music Polska nie tutaj nic do gadania
  doceń 46
 • Majka
  17.03.2019 10:07
  Universal to zrobił? a od kiedy to wydawca odpowiada za obrobki, wycinanie fragmentów teledysku? wydawca wypuszcza produkt na rynek. tyle. Pan prezes powinien takie podstawowe rzeczy wiedziec.
  doceń 43
 • wiarkowska
  17.03.2019 10:18
  Ale co on ma do tego? Tutaj przecież chodzi o regulamin konkursu, wszyscy muszą go przestrzegać. Tak samo wytwórnia ma z tego się jeszcze tłumaczyć, oni wydają muzykę ale nie są jej producentem
  doceń 43
 • winos
  18.03.2019 12:46
  Nie obrażajac intelignecji pana prezesa pragne dodać od siebie, że skoro Universal który jest wydawcą gotowego produktu a nie monterem klipu wydał stosowne oswiadczenie to szukanie w nich winy jest totalnie bez sensu. Nie mozna tlumaczyc sie z czegos w czym sie jest bez winy. takie moje zdanie
  doceń 42

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama