Katowice: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [ZDJĘCIA]

dodane 15.03.2019 14:30

Agata Nurek /Radio eM

zobacz galerię 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbył się dziś [15.03.19] w Katowicach. Około 200 młodych mieszkańców województwa śląskiego protestowało na rynku przeciwko postępującym zmianom klimatycznym.

Katowice: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [ZDJĘCIA]   Agata Nurek /Radio eM Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach

"Polska bez smogu", "Planeta B nie istnieje" i "Nie podnoście nam temperatury" - to hasła, które można było usłyszeć na katowickim rynku. Uczniowie zgodnie podkreślali, że nie poszli dziś do szkoły, by zwrócić uwagę dorosłych na postępujące zmiany klimatyczne:

Młodzi od polityków domagają się konkretnych działań, np. inwestycji w odnawialne źródła energii. Od nauczycieli oczekują lepszej edukacji ekologicznej w szkołach. Podczas demonstracji nie zabrakło jednak też odmiennych opinii. Z protestującymi nie zgadzał się m.in. pan Jerzy:

Młodzieżowe Strajki Klimatyczne odbywały się dziś w 112 krajach na całym świecie. Uczestników demonstracji zainspirowała 16-letnia szwedzka aktywistka. Greta Thunberg o ochronę planety apelowała na grudniowym szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKOLOGIA, GRETA THUNBERG, KATOWICE, MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY, OCHRONA KLIMATU

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 nauczyciel 17.03.2019 21:54
Niezalogowany użytkownik Pani Ando,
... a ja im nie zrobię kartkówki (choć moje uczennice widzę w pierwszym rzędzie!), bo wiem, ze nie uciekły w piątek z lekcji i wyjazd planowały od jakiegoś czasu. Są mocno osadzone w temacie i zaangażowane - swoim entuzjazmem zarażają innych.

Tosiu i Emilko,
powodzenia!
Plusów: 1 Anda 16.03.2019 07:02
Niezalogowany użytkownik W poniedziałek zrobiłabym taką kartkówkę z piątkowego materiału, że dzieciom aż by temperatura spadła ;-)
Plusów: 1 kskiba19 15.03.2019 22:52
Tym to mózgi zlasowano. Poza tym ten antropocentryzm, zwłaszcza nieuzasadniony w tym przypadku, poraża.
Plusów: 1 krisbac 15.03.2019 21:21
Niezalogowany użytkownik Ta młodzież powinna skierować swoją siłę, aby protestować przeciwko aborcyjnemu ludobójstwu, które pochłania 42 miliony niewinnych istnień ludzkich rocznie skutkując też śmiertelnym zagrożeniem, jeśli chodzi o zbawienie wieczne dusz uwikłanych w ten proceder. A nasza planeta?! Ona ma służyć nam, a nie my jej, jak mówi Pismo Święte, więc powinniśmy dużo bardziej troszczyć się o zbawienie wieczne niż o planetę, której dni, jak uczy Kościół i tak są policzone.

wszystkie komentarze >