107,6 FM

Rybnik: bracia z Bronxu poprowadzą rekolekcje wielkopostne

Kapucyni znani z pracy na nowojorskim Bronxie, w okolicy, w której szerzy się przemoc i przestępczość narkotykowa, poprowadzą rekolekcje w Duszpasterstwie Akademickim Rybnik.

Rekolekcje Wielkopostne "Szare Anioły" w Duszpasterstwie Akademickim Rybnik (DAR) ruszają w niedzielę 17 marca 2019 r. i potrwają do wtorku 19 marca. Poprowadzą sławni "Bracia z Bronxu".

Do Rybnika przyjeżdża dwóch braci: Amerykanin Joseph i Francuz Seraphim. - Brat Joseph był już raz w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. To chłop jak dąb, wygolony na łyso, więc co chwilę ktoś go tam mylił z ojcem Adamem Szustakiem - śmieje się ks. Krzysztof Nowrot, duszpasterz akademicki z Rybnika.

Bracia z Bronxu są członkami Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy. Pracują dziś nie tylko w Nowym Jorku, ale już na kilku kontynentach - wśród ludzi marginesu społecznego.

W sobotę 16 marca bracia pójdą z członkami duszpasterstwa akademickiego w góry. W niedzielę 17 marca wygłoszą słowo w kościele akademickim na Górce (ul. Gliwicka), w czasie Mszy św. o 11.00 i 20.00, a w poniedziałek oraz wtorek o 19.00.

Ponadto w niedzielę o 9.30 spotkają się w kościele akademickim z mężczyznami, a w poniedziałek o 10.00 w auli Wydziału Biznesu Finansów i Administracji UE - z młodzieżą i studentami Rybnika.

O niezwykłej historii i pracy na Bronxie wśród trudnego środowiska - pisał w Gościu ks. Tomasz Jaklewicz w tekście: https://www.gosc.pl/doc/767200.Bracia-z-Bronksu.

Rybnik: bracia z Bronxu poprowadzą rekolekcje wielkopostne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama