107,6 FM

Kard. Schönborn ma raka, podda się operacji

74-letni arcybiskup Wiednia i przewodniczący episkopatu austriackiego, kard. Christoph Schönborn OP poinformował dziennikarzy, że lekarze zdiagnozowali u niego taka prostaty, w maju zostanie poddany zabiegowi chirurgicznemu i przez kilka tygodni nie będzie dostępny dla opinii publicznej.

„Opinia publiczna przetrwa i mam nadzieję, że ja także”, powiedział kardynał 22 marca podczas konferencji prasowej na zakończenie wiosennej sesji plenarnej Austriackiej Konferencji Biskupów. Dodał, że rak prostaty „nie jest szczególnie tragiczny”, ponieważ w większości przypadków jest uleczalny. Rzecznik archidiecezji wiedeńskiej, Michael Pruller zaznaczył, że lekarze są przekonani iż guz został wcześnie wykryty i oczekują, że purpurat w pełni powróci do zdrowia.

« 1 »
 • Alabaster
  23.03.2019 21:24
  Szkoda, że nie został papieżem. To wspaniały hierarcha w KK.
  doceń 1
 • pcc
  24.03.2019 12:35
  Dlaczego ta informacja nie mogła pozostać prywatną? czemu ten purpurat absorbuje sobą świat? Do Kościoła przenika celebryctwo.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama