107,6 FM

Polacy za podwyżkami dla nauczycieli, ale przeciw strajkom podczas egzaminów

Polacy są przekonani, że nauczyciele wywalczą podwyżki, ale nie chcą strajku w czasie egzaminów - podaje we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolita".

Ponad 64 proc. Polaków jest przeciw strajkom nauczycieli w czasie zbliżających się egzaminów gimnazjalistów i ósmoklasistów - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie gazety przez IBRiS. W tym 45,1 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie, a 19,3 proc. "raczej nie" na pytanie, czy nauczyciele powinni strajkować podczas egzaminów gimnazjalistów i ósmoklasistów. 15,3 proc. pytanych uważa, że nauczyciele "raczej" powinni w takim czasie strajkować, a 17,4 proc. że "zdecydowanie tak".

"Ten wynik na pewno będzie jednym z argumentów negocjacyjnych rządu ze związkami. Wysoki sprzeciw pokazuje, że wychodzi on poza elektorat PiS" - powiedział dziennikowi prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. "Może się więc okazać, że rząd na strajku nie straci zbyt wiele" - podkreślił.

W sondażu pytano także, czy nauczycielom uda się wywalczyć podwyżki. Odpowiedzi twierdzącej udzieliło ponad 53 proc. respondentów, przy czym 45,6 proc. - "raczej tak", a 7,7 proc. - "zdecydowanie tak". Przeciwnego zdania jest 26 proc., w tym 20,6 odpowiedziało, że "raczej nie", a 5,4 proc. - "zdecydowanie nie". Natomiast 21,3 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

« 1 »
 • EY
  26.03.2019 20:12
  Mój brat i siostra są nauczycielami (biologia, historia). Oboje wyciągają z korków po kilka tys. miesięcznie. Oboje śmieją się z tego strajku, bo wiedzą, że jest polityczny. Lubią tę pracę, ale nie dorabiają do tego żadnej ideologii. Oboje twierdzą, że woleli by zostać bez podwyżki, niż mieć więcej godzin tygodniowo w szkole. Tyle w tym temacie.
 • Aligator broniarz
  26.03.2019 21:42
  Proszę państwa nie będzie żadnego strajku. 98% nauczycieli to obecnie młode kobiety, wychowujące dzieci, z kredytem na mieszkanie, dom, samochód.
  Nie odważą się, nie ma mowy!
  Po drugie, bez względu na opcje polityczne, żaden wójt, burmistrz, prezydent miasta na to nie da przyzwolenia, bo ich rodzice-wyborcy zjedzą, gdyby dzieci nie ukończyły szkoły w normalnym trybie.
  Strachy na lachy.
  Poza tym Stary Belfer ma rację. Czas kończyć ten cyrk.
 • gosc
  27.03.2019 09:46
  Podwyzka dla nauczycieli - OK, ale 42 godzinny tydzień pracy, kasy fiskalne dla udzielających korepetycje, koniec z karta nauczyciela.
  doceń 4
 • Kate-go
  14.04.2019 12:35
  Na naszej szkole ktoś wywiesił kartkę, że w najbliższym tygodniu Urząd Skarbowy dostanie od rodziców listę nauczycieli, którzy dają korepetycje za kasę i nie płacą podatków , bo nie mają zarejestrowanej działalności . To chyba sposób na strajki nauczycieli i hipokryzje kolejnego środowiska w Polsce..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama