107,6 FM

G. Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej: bez cięcia płac za strajk nauczycieli

W Rudzie Śląskiej nie będzie cięcia płac za strajk nauczycieli! Prezydent tego miasta Grażyna Dziedzic w ten sposób solidaryzuje się z protestującymi pedagogami.

G. Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej: bez cięcia płac za strajk nauczycieli   Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śl. Archiwum prywatne

Prezydent Rudy Śląskiej popiera strajkujących nauczycieli. W geście solidarności z nimi podjęła decyzję, by w przypadku strajku, pieniądze przewidziane na wynagrodzenia, zostały przekazane rudzkim placówkom oświatowym w całości, zgodnie z planem finansowym na dany miesiąc. A to oznacza, że nauczyciele na strajku nie stracą. Wyjaśnia Grażyna Dziedzic:

Podobne decyzje podjęli prezydenci Warszawy, Poznania, Wrocławia, czy Łodzi. Co na to mieszkańcy?

Przypomnijmy, jeśli nie dojdzie do porozumienia, strajk nauczycieli ma rozpocząć się za tydzień 8 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama