107,6 FM

Rodzice wyprosili sobie syna żarliwą modlitwą przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu

Pan Bóg obdarzył go darem czynienia cudów. Miał m.in. wskrzesić Mikołaja, syna swojej siostry Brygidy. Podanie głosi, że kiedy statek nie chciał zabrać go na Sycylię, przepłynął na wyspę na swoim płaszczu.

Patronem dnia (2 kwietnia) jest św. Franciszek z Paoli, pustelnik. 

Urodził się w 1416 r. w Paoli we Włoszech. Pochodził z ubogiej, ale głęboko religijnej rodziny. Gdy Franciszek miał 12 lat rodzice oddali go do klasztoru franciszkanów, ale już po roku święty opuścił zakon. Wkrótce potem udał się z rodzicami na pielgrzymkę po najsłynniejszych wówczas sanktuariach. W Rzymie ze smutkiem obserwował przepych duchowieństwa. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 

Franciszek zmarł 2 kwietnia 1507 r. we Francji. Beatyfikowany został w roku 1513, a kanonizowany w 1519. Jest głównym patronem Królestwa Neapolu, Sycylii i Kalabrii. 

W 1943 roku papież Pius XII ogłosił św. Franciszka z Pauli patronem włoskich marynarzy. To nawiązanie do legendy, zgodnie z którą Franciszek miał przepłynąć na Sycylię nie statkiem a na swoim płaszczu.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama