107,6 FM

Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego

Występni planują zgładzić tego, który swoim stylem życia budzi w nich wyrzuty sumienia.

Bezbożni widzą w sprawiedliwym realne zagrożenie, bo jego postawa ujawnia ich nieprawość. Tymczasem sprawiedliwy jest solą w oku występnych. Nie chcą mieć go w swoim otoczeniu, ponieważ jego zachowanie kontrastuje z ich nieprawością, stąd łatwiej wyeliminować takiego człowieka niż zmieniać swoje życie - wyjaśnia ks. Tomasz Kusz, biblista. Sprawiedliwy nie tylko jest tym, kto w każdych warunkach pozostaje wiernym Bogu, ale też tym, kto zupełnie nie zasłużył na nienawiść innych. To starotestamentalne proroctwo zawarte w Księdze Mądrości spełniło się w osobie Jezusa.

Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości. Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo – jak mówił – będzie ocalony.

Mdr 2, 1a

 

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama