107,6 FM

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach z nową kampanią

Bliscy Krewni - to tytuł nowej kampanii Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Chodzi o promowanie idei krwiodawstwa.

Choć rocznie w Polsce krew oddaje ok. 60 tysięcy osób, wiele z nich robi jedynie raz w roku. By zachęcić do regularnego oddawania krwi w województwie śląskim ruszyła właśnie kampania 'Bliscy krewni'. Zaangażował się w nią  Paweł Pabiś, który sam oddał już ponad 20 litrów krwi. Podkreśla, że na temat krwiodawstwa  istnieje wciąż wiele stereotypów:

W miastach aglomeracji śląskiej będą odbywały się wydarzenia zachęcające do regularnego oddawania krwi. Idea krwiodawstwa będzie promowana w mediach społecznościowych. W kampanię zaangażował się Mariusz Wojtaszak. Na co dzień policjant - po godzinach, honorowy dawca krwi. Pan Mariusz i jego rodzina oddali łącznie blisko 200 litrów krwi:

Przypomnijmy - by oddać krew trzeba mieć skończone 18 lat, ważyć powyżej 50 kg i posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem. Ważne też by nie być na czczo, ale po lekkim posiłku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama