107,6 FM

W Kościele każdy jest ważny. Rekolekcje dla bierzmowańców w Wiśle przejdź do galerii

Weekendowe rekolekcje dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania trwają w Wiśle. Młodzi biorą udział w spotkaniach do niedzielnego popołudnia.

To okazja do pogłębionych przygotowań przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Prawie 40-osobowa grupa młodych wspólnie modli się i uczestniczy w spotkaniach formacyjnych. Co ważne – to sami bierzmowańcy podejmują decyzję, czy chcą uczestniczyć w tej formie przygotowania.

– Tematem naszego spotkania jest Kościół. Chcemy uświadomić jego uczestnikom, że we wspólnocie Kościoła każdy jest ważny, każdy ma swoje miejsce – jak szkiełko w witrażu czy karta z talii. Z brakującą kartą nie można zagrać – tłumaczy ks. Łukasz Wieczorek, prowadzący spotkanie.

W tym roku w archidiecezji katowickiej zorganizowano 5 turnusów rekolekcji, które przygotowywały uczniów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Odbywały się one w Brennej i Wiśle. Brali w nich udział uczniowie przyjmujący sakrament bierzmowania w danym roku szkolnym.

Relacja z weekendowych rekolekcji dla bierzmowańców Marta Sudnik-Paluch
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama