107,6 FM

Broniarz: proponujemy pilne ustalenie negocjatora, np. rzecznika praw obywatelskich

Proponujemy ustalenie w trybie pilnym negocjatora, np. rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara - powiedział we wtorek przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

"Proponujemy, aby w trybie pilnym ustalić negocjatora. Pojawiły się propozycje, aby to mógł być np. Adam Bodnar. Ważne, by była to osoba zewnętrzna, która w trybie pilnym podejmie się tej niełatwej roli i doprowadzi do porozumienia" - powiedział na konferencji przewodniczący ZNP.

Dodał, że propozycje ZNP - 30 proc., w rozbiciu na dwie raty - to wyjście naprzeciw stronie rządowej.

Broniarz podkreślił, że negocjator jest potrzebny, by "prowadzić rzeczywiste negocjacje, a nie tylko wywierać presję emocjonalną na partnerach społecznych".

"Premier (Beata - PAP) Szydło jest stroną w tym sporze i jest sędzią we własnej sprawie. Zabiegamy o to, by była to osoba zewnętrzna, ciesząca się niekwestionowanym autorytetem, która podejmie się mediacji między stronami. () Jesteśmy gotowi, by usiąść do stołu negocjacyjnego" - powiedział.

Przyznał, że RPO nie został jeszcze poinformowany o pomyśle, by został mediatorem. "To jest propozycja, która pojawiła się dzisiejszego poranka. Jest pewnym nietaktem, że mówimy o rzeczniku praw obywatelskich ponad jego głową i osobą. Mam nadzieję, że nam to wybaczy. Były też inne propozycje, choćby ze strony pracodawców. Jesteśmy otwarci, nie usztywniamy się" - powiedział.

« 1 »
 • Jako
  09.04.2019 11:38
  Rzecznik praw obywatelskich, pan Bodnar, niezwykle stronniczy urzędnik, jako negocjator??? Sekretarz, tfu..., przewodniczący Broniarz chyba żarty sobie stroi...?
  doceń 6
 • Q
  09.04.2019 11:43
  Cóż, jest impas i coś trzeba mówić.
  doceń 1
 • marek
  09.04.2019 12:15
  Panie Broniarz zaciska się panu "pętla" własnej i opozycyjnej "produkcji".
  doceń 4
 • Ptyś
  09.04.2019 13:12
  To może Timmermans albo Tusk? Albo, po co się ograniczać, najlepiej niech negocjatorem będzie Grzegorz Schetyna!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama