107,6 FM

Ruda Śląska: bezpłatne przejazdy dla seniorów. Kolejna edycja "Dzwonię i jadę"

Do lekarza, urzędu, na zakupy, a może na basen? W Rudzie Śląskiej rusza kolejna edycja programu "Dzwonię i jadę". Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać seniorzy.

Chodzi o mieszkańców, którzy ukończyli 70. rok życia lub mają powyżej 60. lat i aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. To oni mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów. Program realizuje fundacja Aktywni My. Skąd pomysł na inicjatywę? Mówi Katarzyna Kinder - prezes fundacji Aktywni My:

Dodajmy, że potrzebę przewiezienia należy zgłosić najpóźniej 2 dni przed wyznaczonym terminem. Mogą to zrobić nie tylko seniorzy, ale także - w ich imieniu - rodzina czy przychodnia. Co ważne, przejazdy są realizowane jedynie na terenie miasta. Co mówią seniorzy?

Do tej pory 7 tysięcy seniorów w Rudzie Śląskiej skorzystało z bezpłatnych przejazdów w ramach programu "Dzwonię i jadę". Program działa w mieście od 2016 roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama