107,6 FM

Rozpalono piec siedem razy bardziej, niż było trzeba

Król Nabuchodonozor pod wpływem świadectwa trzech młodzieńców i cudownego ich ocalenia oddał cześć Bogu.

Król babiloński postawił przed trzema młodymi ludźmi ultimatum: albo oddają cześć złotemu posągowi bóstwa, które wzniósł, albo zostają wrzuceni do rozpalonego pieca. Kiedy usłyszał, że oddawanie czci bożkowi nie wchodzi w rachubę wpadł w gniew.

Wydał rozkaz, by rozpalono piec siedem razy bardziej, niż było trzeba. Mężom zaś najsilniejszym spośród swego wojska polecił związać Szadraka, Meszaka i Abed-Nega i wrzucić ich do rozpalonego pieca.

Jego zdziwienie sięgnęło zenitu, gdy w ogniu ujrzał nie trzy, a cztery postacie przechadzające się we wnętrzu rozpalonego pieca. Jedna z nich przypominała - jak sam powiedział - anioła Bożego. Pod wpływem tego, co zobaczył, sam oddał chwałę Bogu. Więcej o tym fragmencie Księgi Daniela w dzisiejszej audycji "Na początku było Słowo".

Dn 3, 14-20

Pełny tekst czytań dostępny na stronie liturgia.wiara.pl

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama