107,6 FM

Co z wyjazdem Asii Bibi z Pakistanu? Premier składa obietnicę

Premier Pakistanu Imran Khan obiecał, że zwolniona 5 miesięcy temu z celi śmierci Asia Bibi opuści ten kraj w ciągu najbliższych tygodni - podał brytyjski dziennik "Daily Mail".

Jej sytuacja wciąż budzi zaniepokojenie, bo chociaż Sąd Najwyższy uwolnił ją ostatecznie od zarzutu bluźnierstwa przeciw islamowi, to jednak wciąż przebywa w kraju, w którym grozi jej niebezpieczeństwo utraty życia.

- Są małe komplikacje. Nie mogę o nich mówić w mediach. Mogę zapewnić, że jest bezpieczna i wyjedzie (w domyśle: z Pakistanu) w ciągu najbliższych - stwierdził premier tego kraju.

Komentatorzy spodziewają się, że Asia Bibi chce dołączyć do swych trzech córek, które otrzymały azyl w Kanadzie. Na razie jednak wciąż grozi jej śmierć z ręki islamistów zdolnych do samosądu.

Przeczytaj też:


 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama