107,6 FM

Adhortacja pełna Jezusa

Młodzi w Kościele uczą jak być człowiekiem autentycznym, biec szybciej ku świętości i szturmem zdobywać Niebo.

To dokument przesiąknięty Jezusem, Jego obecnością i przyjaźnią. Tekst o spotkaniu młodego człowieka z miłością Ojca. - Ta adhortacja jest pełna Jezusa - mówi abp Grzegorz Ryś o najnowszym dokumencie papieża Franciszka do młodych "Christus vivit" (Chrystus żyje).

"Kościół potrzebuje waszego zapału, waszych intuicji, waszej wiary - przekonuje młodych papież. - Biegnijcie, pociągani przez to Oblicze, tak bardzo umiłowane, które adorujemy w świętej Eucharystii i rozpoznajemy w ciele cierpiącego brata. Niech was ponagla Duch Święty do tego biegu naprzód".

Jeśli coś jest ważne dla młodego człowieka, to tym czymś na pewno jest prawda, przyjaźń i poczucie, że ktoś go potrzebuje. Najnowsza adhortacja Franciszka jest przepięknym listem przyjaciela do przyjaciół. Papież przedstawia Przyjaciela jeszcze większego, czyli Jezusa, który żyje i daje życie w obfitości. Nikt z nas nie jest dziełem przypadku. Żyjemy, bo podtrzymuje nas miłość Boga.

Więcej o adhortacji papieża Franciszka do młodych w tekście Beaty Zajączkowskiej "List do przyjaciela".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama