107,6 FM

Co w numerze? #20

W wielkanocnym numerze Gościa Gliwickiego prawdziwie świąteczne klimaty i bardzo dobra wiadomość o zakończonym remoncie wyjątkowych organów.

O dawnych i nowatorskich sposobach zdobienia jajek i pasjonatach kroszonek opowiada Anna Grabińska-Szczęśniak, kurator wystawy organizowanego po raz 30. konkursu. Najpiękniejsze kroszonki Górnego Śląska można oglądać w muzeum w Bytomiu.

W artykule "Wybudzenie do piękna" piszemy o zakończonym remoncie organów w kościele św. Barbary w Bytomiu. Są to ostatnie, a zarazem największe organy prestiżowej firmy Berschdorf z Nysy. Generalny remont rozpoczął się w listopadzie 2016 roku, a przeprowadziła go firma organmistrzowska Wyleżoł z Zabrza. W czasie jego trwania, w marcu ub. roku, zmarł niespodziewanie jej szef Jan Wyleżoł. Ta smutna okoliczność nie spowodowała jednak przerwania zadania. 27 kwietnia na tym wyjątkowym instrumencie zagra prof. Julian Gembalski.

Oprócz tego w nowym numerze relacje i zapowiedzi różnych wydarzeń w diecezji i regionie.

Najnowsze wydanie Gościa Gliwickiego dostępne jest już w formie papierowej oraz w e-wydaniu. Przy zakupie trzeba wybrać gliwicki dodatek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama