107,6 FM

Rektor katedry Notre Dame potwierdza: Korona cierniowa Jezusa uratowana

Przechowywana w skarbcu katedry Notre Dame w Paryżu korona cierniowa Jezusa Chrystusa został uratowana z pożaru świątyni. Potwierdził to rektor katedry prał. Patrick Chauvet.

Skarbiec katedralny nie został objęty pożarem. Uratowano koronę cierniową, tunikę św. Ludwika, króla Francji i kilka cennych kielichów mszalnych. Jednak niemożliwe było zdjęcie ze ścian i wyniesienie „wielkich obrazów”, stwierdził duchowny.

Korona cierniowa, przywieziona do Francji w 1238 r., była wystawiana do adoracji - wraz z innymi relikwiami Męki Pańskiej - w każdy pierwszy piątek miesiąca, a także we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Są one najcenniejszymi relikwiami przechowywanymi dotąd w paryskiej katedrze.

« 1 »
 • Gość
  16.04.2019 11:50
  Skąd wiadomo, że są prawdziwe? Proszę że jest to przedmiotem wiary, bo wierzyć należy w Skład Apostolski.
 • P.
  17.04.2019 18:00
  Doborze żeby potwierdził że Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wynieśli z pożaru, nie zmniejszając oczywiście relikwi korony...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama