107,6 FM

Prezydent Duda: Odbudowa Notre Dame nadzieją na odbudowę Europy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda w swoim wpisie na Twitterze wyraził nadzieję, że zapowiadana odbudowa paryskiej katedry Notre Dame może być symbolem odbudowy na jej fundamencie judeo-chrześcijańskim.

Oto tekst prezydenckiego tweeta: U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Obudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fundamencie.

« 1 »
 • Lolek
  16.04.2019 07:17
  "...dziwaczny nowotwór językowy uporczywie od przeszło dwudziestu lat wprowadzany do medialnego obiegu: „judeochrześcijaństwo”." - prof. Bogusław Wolniewicz
  doceń 5
 • Lolek
  16.04.2019 07:17
  c.d. "Określenie to jest propagandową fikcją. Fikcję tę międzynarodowe lewactwo wtłacza pod medialnym ciśnieniem do świadomości społecznej, by rozmiękczyć zawarte w niej dziedzictwo chrześcijańskie;"
  doceń 3
 • idzie nowe
  16.04.2019 10:53
  Są pewne znaki czasu, faktycznie. Europa będzie mogła przypomnieć sobie o swoich korzeniach, tak jak w tej katedrze widocznych mało gdzie. Niejedno serducho zadrży a sumienie zaszczypie. Zachód patrzy też na Polskę, gdzie zamiast nakręcać koniunkturę przekrętami i zbrojeniami, inwestuje się w dzieci. A żeby zobaczyć pobitego demonstranta trzeba samemu położyć się na ziemi. A co we Francji zrobiono by z nauczycielami którzy bojkotują egzaminy uczniów? Lepiej nie myśleć - to znaczy warto pomyśleć jak najbardziej. Na Europę padają iskry nowego Sumienia, dające jej szansę na Odrodzenie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama