107,6 FM

Abp Gądecki: Zwracam się do Polaków z apelem o pomoc w odbudowie katedry Notre Dame

Zwracam się do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji SMS-owej i przez wpłaty na konto Caritasu Polska - zaapelował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Jak zaznaczył w apelu przekazanym w środę PAP abp Gądecki, poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie.

"Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości. Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry. (...) Przekażemy ją za pośrednictwem akcji SMS-owej i przez dobrowolne wpłaty na konto Caritasu Polska, począwszy od Wielkiej Środy" - napisał hierarcha.

Przewodniczący KEP zaapelował również do wszystkich ochrzczonych, "zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami".

Poinformował, że wpłaty można dokonywać na konto Caritasu Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem ODBUDOWA, oraz wysyłając SMS na nr 72052 o treści ODBUDOWA, koszt 2,46 z VAT.

Jednocześnie abp Gądecki prosił, aby w środę o godzinie 18.50 rozbrzmiały dzwony we wszystkich katedrach w Polsce.

« 1 »
 • uu
  17.04.2019 21:37
  Czym ma być odnowiona katedra? Czy przede wszystkim miejscem modlitwy i oddawania chwały Bogu czy muzeum?
  doceń 4
 • ert
  17.04.2019 22:03
  niby czemu mamy dawac kase na katedre Notre Dame?
  doceń 17
 • SGGW
  18.04.2019 01:32
  Cały świat ma odbudowywać Francji zabytek o który sami nie dbająobuduje
  doceń 6
 • tomaszl
  18.04.2019 07:07
  Szkoda że biskupi nie zauważają trwającego i powoli dogasającego pożaru w Polsce. Szkoda ze nei apelują o pomoc dla nauczycieli, szkoda że w tych dniach nie mówią głośno o etyce pracy ale i o etyce godnej płacy.
  Szkoda że milczą....
  A katedra jako ze jest zabytkiem państwowym i że jest własnością rządu Francji, to wypadałoby aby właściciel ją odbudowywał (a wcześniej ubezpieczył).
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama