107,6 FM

Śląskie: Światowa Konferencja Antydopingowa WADA z pomocą władz województwa

Województwo śląskie pomoże przy organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej WADA. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego podpisał dziś umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Podpisy zostały złożone na Stadionie Śląskim.

W listopadzie Ministerstwo Sportu i Turystyki, razem z Katowicami i z województwem śląskim zorganizuje Światową Konferencję Antydopingową WADA. Minister sportu i turystyki, marszałek i wicemarszałek złożyli podpisy pod umową określającą współpracę przy organizacji tego wydarzenia. Do spotkania doszło na Stadionie Śląskim.

Jak zapewnia, minister sportu - Witold Bańka,  będziemy dobrze przygotowani do listopadowej konferencji:

Witold Bańka jest jednym z kandydatów na stanowisko prezydenta Światowej Organizacji Antydopingowej. Wybór zostanie dokonany 14 maja w Montrealu.

Na konferencję WADA przyjedzie około 2 tysięcy gości. - Mamy nadzieję, że Ci goście chętnie tu wrócą, także po konferencji - mówi marszałek województwa śląskiego - Jakub Chełstowski:

Województwo śląskie dofinansuje organizację wydarzenia kwotą około pół miliona złotych. Konferencja WADA odbędzie się w dniach od 5 do 7 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama