107,6 FM

On przywrócił mi wzrok

Poczuł, jakby ktoś zapalił żarówkę i nagle rozbłysło światło. Zaczął chodzić po więziennej celi od ściany do ściany i powtarzać: "Wierzę, wierzę, wierzę!".

Nie chodził po omacku. Światło wiary, które Bóg zapalił w jego duszy w momencie nawrócenia w katowickim więzieniu, podczas oczekiwania na wykonanie wyroku śmierci, nie zgasło aż do śmierci. Wszystko, co miało miejsce w jego życiu do tego momentu, ks. Franciszek nazwał: "druzgotaniem bożków". Wszystko potem: objawieniem miłości, przywróceniem sensu życia. "Od tej chwili, kiedy On przywrócił mi wzrok, nigdy nie było dla mnie problemu wiary" - napisał po latach.

Pod koniec życia, w swoim duchowym testamencie, nazwał ten dzień (17 czerwca 1942) "dniem swoich narodzin", w którym otrzymał dar wiary nadprzyrodzonej, "jako zupełnie nowe, nie ludzką mocą zapalone światło, które świeci nawet wtedy, gdy nie pada jeszcze na żaden przedmiot i trwa cicho, nieporuszenie jak gwiazda, świecąc w ciemnościach i sama będąc ciemnością" (Testament, 17 czerwca 1986). Ta rzeczywistość wiary definiowała całe przyszłe życie ks. Blachnickiego i wyznaczała wszystkie jego drogi, wszystkie podejmowane decyzje. Fenomen wiary konsekwentnej, która już do końca życia pozostała niewzruszona.

"Nagle ktoś zapalił światło" - Marcin Jakimowicz o proroku XX wieku słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • gut
  21.04.2019 08:36
  Dobry Wstęp na ten Świąteczny Dzień! ;-)
  doceń 0
 • mee...
  21.04.2019 11:49
  Bog poprzez Syna i Ducha w kazdym czlowieku dziala indywidualnie, niepowtarzalnie...tak tez Syn i Duch sa widziani w jasnosci i bieli polaczonej razem, zatem biel i jsnosc jest wspolna przy kazdym dzialaniu Syna, ktory jest w niebie i Ducha, Ktory nawiedza czlowieka wchodzi w cialo - jest wspolna dla wszystkich objawien, czyli poznania, ktore daja wiare nie do wzruszona...wbrew przeciwnosciom tego swiata, nawet jak swiat przytlacza swa obcoscia, wrogoscia, klamstwem, ktore swiat przewrotnie przedstawia jako prawde...tak obcom temu, kto nie dzieki sobie, a dzieki Panu doznal poznia.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama