107,6 FM

Strajk ZNP zawieszony

Od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza, ale go nie kończy – poinformował w czwartek przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

"Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. (…) Od soboty, od 27 kwietnia od godz.6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza, ale nie kończy" – powiedział Broniarz.

"Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy, ale etap, który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, że dzisiaj ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością" – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Wanda
  25.04.2019 17:52
  Wszędzie dobrze ,gdzie nas nie ma...Przykro mi tylko , że tak łatwo wielu z Państwa jest oceniać strajkujących,drwić,obrażać. Jakoś mi to z postawą ludzi wierzących nie bardzo idzie w parze. Uważam, że przynajmniej tu powinno się unikać pochopnych opinii.Każdy zawód ma swoje bolączki,ale ponieważ znam od zaplecza tylko mój- nie drwię z pracy innych,nie szydzę, nie obrażam. Warto,przed oceną,zebrać informacje u źródła-nie z "drugiej ręki",postarać się obiektywnie spojrzeć na te informacje,pomyśleć i dopiero wypowiadać się na dany temat. Mam nadzieję,że strajk wreszcie zmieni na lepsze edukację w naszym kraju (I naprawdę kwestie finansowe nie były podstawowym i jedynym motorem tego "buntu" ).Szanujmy się nawzajem. Szczególnie tu:)
  doceń 15
 • tantkiewicz
  25.04.2019 19:30
  Mt 18,19 Jesli dwoch z was na ziemi zgodnie o cos prosic bedzie, to wszystko otrzymaja od mojego Ojca, ktory jest w niebie.
 • Nauczyciel
  25.04.2019 21:09
  Osmieszyli sie tym strajkiem....a pan Broniarz ladnie skasuje pieniadze ze strajk:)
  doceń 2
 • 1julek
  27.04.2019 09:15
  I o to chodziło panu Broniarzowi /raczej tym, którzy nim kierują/ abyśmy się spierali, abyśmy się wykłócali, nauczyciele kontra reszta Polaków. Nie dajmy się zwariować. Alleluja!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama