107,6 FM

Dworczyk: Maturzyści mogą przystąpić do matur bez dodatkowego stresu

Senat uchwalił nowelizację prawa oświatowego. To daje gwarancję, że maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości bez dodatkowego stresu - tak decyzję Senatu skomentował na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

"To był priorytet @MorawieckiM. Teraz czas na merytoryczną, szeroką debatę o stanie polskiej edukacji! #OkrągłyStół" - napisał szef Kancelarii Premiera.

Senat zaakceptował w nocy z czwartku na piątek bez poprawek nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawo oświatowe, dotyczącą klasyfikacji maturzystów i przeprowadzenia matur. Od godz. 19 zajmował się uchwaloną w czwartek po południu przez Sejm nowelizacją prawa oświatowego dotyczącą matur.

Zgodnie z nowelą, jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama