107,6 FM

Trump zapowiada wycofanie się USA z traktatu o handlu bronią

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w piątek, że zwróci się do Senatu, by nie ratyfikował traktatu o handlu bronią, który w imieniu Stanów Zjednoczonych podpisał jego poprzednik Barack Obama.

"Wycofujemy nasz podpis. Prześlę prośbę do Senatu, by porzucił proces ratyfikacji" - zadeklarował Trump w Indianapolis na zjeździe Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego (NRA), wpływowej organizacji lobbującej na rzecz utrzymania prawa do posiadania broni.

Traktat o handlu bronią (ATT), który reguluje międzynarodowy handel bronią konwencjonalną, został przyjęty w 2013 r., a wszedł w życie w grudniu 2014 r. Stany Zjednoczone go podpisały, ale jak do tej pory Senat go nie ratyfikował.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama