107,6 FM

Katowice: opinie nauczycieli i uczniów o zawieszonym strajku

Co myślą nauczyciele o decyzji o zawieszeniu strajku? Odwiedziliśmy w tym celu Katowice. Minął też termin klasyfikacji uczniów przez rady pedagogiczne. Co uczniowie sądzą o całym zamieszaniu?

Wczoraj Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli. Trwał on trzy tygodnie. Jak tę decyzję przyjęli strajkujący nauczyciele? Sprawdziliśmy w szkołach w Katowicach:

 

Dziś powinno mieć miejsce zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. Z powodu strajku nauczycieli w wielu szkołach zostało ono jednak przesunięte. W Katowicach ostatni dzwonek dla maturzystów wybrzmiał w X Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach:

Ich szkoła była jedynym liceum w Katowicach, w którym mimo strajku nauczycieli lekcje odbywały się normalnie.

Decyzję ZNP pochwalił rząd, popiera ją także Lesław Ordon, przewodniczący oświatowej Solidarności regionu śląsko-dąbrowskiego.

Solidarność na początku kwietnia podpisała porozumienie z rządem. Nie zrobiły tego Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama