107,6 FM

Indie: Dzień modlitwy za Sri Lankę

Niedziela Bożego Miłosierdzia będzie w Indiach dniem solidarności z ofiarami zamachów na Sri Lance. Zapowiedział to przewodniczący Konferencji Episkopatu Indii, abp Filipe Neri Ferrao, metropolita Goa i Daman.

Podczas celebracji eucharystycznych w tym dniu wszystkie wspólnoty katolickie w Indiach skierują do Boga specjalne modlitwy za zmarłych, rannych oraz za rodziny pogrążone w żałobie. Abp Ferrao zaleca wiernym, aby znaleźli czas na modlitwę przed zmartwychwstałym Panem, obecnym w Eucharystii, prosząc Go, aby Sri Lanka mogła doświadczyć uzdrowienia, pocieszenia i miłosierdzia, a także, by została obdarzona darem pokoju. W tej intencji Kościół w Indiach organizuje również we wspólnotach lokalnych procesje z zapalonymi świecami. Do udziału w nich zaprosił wszystkich ludzi dobrej woli oraz wyznawców innych religii, zachęcając ich do modlitwy o pokój i zgodę na Sri Lance oraz w całym świecie.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama