107,6 FM

Prezydent RP: Niech triumf życia nad śmiercią motywuje nas do współdziałania

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia wielkanocne duchownym i wiernym wszystkich Kościołów wschodnich.

"Przyjmijcie Państwo najserdeczniejsze życzenia błogosławionych, radosnych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech ten wyjątkowy czas celebracji chrześcijańskiej wiary i nadziei napełni Państwa serca radością; niech przyniesie Państwu odrodzenie sił ducha i ciała oraz umocnienie więzów, które łączą Państwa we wspólnotę wiary, we wspólnoty rodzinne oraz w rodzinę rodzin, którą jest nasz naród" - czytamy w liście opublikowanym w niedzielę na stronie Kancelarii Prezydenta.

Prezydent wyraził nadzieję, że szczególnie w świątecznych dniach "przeżywanie prawd, tradycji i symboli, na których od wieków opiera się tożsamość i pomyślność naszej Ojczyzny", będzie dla duchownych i wiernych Kościoła prawosławnego oraz innych Kościołów wschodnich pokrzepieniem i oparciem. "Niech wielkanocny triumf życia nad śmiercią oraz ofiarnej miłości nad niezgodą i podziałami stale motywuje nas do współdziałania na rzecz sprawiedliwości i pokoju w Polsce, w Europie i na całym świecie" - podkreślił.

W tym roku prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą Wielkanoc 28 kwietnia, tydzień po katolikach. Święto w tym samym terminie przypada w obu obrządkach raz na jakiś czas. Tak było np. dwa lata temu. Różnica w dacie Świąt Wielkanocnych wynika z nieco innego sposobu jej wyliczania w Kościele zachodnim i wschodnim. Przeważnie prawosławni świętują Wielkanoc później, maksymalnie nawet pięć tygodni po katolikach i protestantach.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama