107,6 FM

300 plus dla każdego ucznia co roku?

300 plus na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia zostanie zagwarantowane ustawą - informuje we wtorkowym wydaniu "Super Express". Dzięki temu rodzice będą mogli być pewni, że co roku po wakacjach otrzymają pomoc od państwa na szkolne wydatki dla swoich pociech - czytamy.

"SE" przypomina, że w ubiegłym roku rząd wsparł rodziny, przyznając każdemu polskiemu uczniowi 300 zł na wydatki związane z nauką. Pieniądze zostały wypłacone na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, więc rodzice zastanawiali się, czy pomoc będzie kontynuowana w kolejnych latach. Teraz już jest pewne, że to dodatkowe świadczenie rodzice dostaną co roku.

Jak dowiedział się "Super Express", gotowy jest już projekt ustawy, dzięki której 300 plus na wyprawkę szkolną będzie wypłacane corocznie.

"Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia Dobry start jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" - powiedziała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Gazeta informuje, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, 300 plus otrzymają wszyscy uczniowie do 20. roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do 24 lat). "Wnioski będzie można składać od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia - drogą tradycyjną. Zmiany czekają nas dopiero w 2020 r. - wówczas wnioski będzie można składać online już od 1 lutego, a w formie papierowej - od 1 kwietnia. Tak jak dzisiaj, rodzice i opiekunowie będą mieli na to czas do końca listopada" - czytamy w "Super Expressie".

« 1 »
 • R123
  30.04.2019 11:42
  Kiedy skończy się ta rozrzutność?
  doceń 15
 • R123
  30.04.2019 11:44
  Jeżeli państwo chce pomóc to niech ułatwi dostęp do żłobków i przedszkoli. Pracującym rodzicom bardzo to pomoże.
  doceń 12
 • agitek
  01.05.2019 08:10
  Koko spoko, przyjdzie PO-KO i nic nie będzie, wiecie na kogo głosować byście byli dokładnie i na amen zadowoleni.
  doceń 0
 • Marysia a.
  01.05.2019 08:59
  Jeśli te dzieła zdjęto, to chyba tylko ze względu na zbyt słaby jak na wystawę poziom artystyczny i przesłanie, a nawet ich brak. Jednak vox populi vox dei, nie mają sztuki, niech jedzą banany.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama