107,6 FM

Przygotowania do diakonatu

Alumni piątego roku rozpoczęli rekolekcje przed pierwszymi święceniami. Proszą o modlitwę.

Od wspólnie odśpiewanej Litanii Loretańskiej - w ogrodzie seminaryjnym u stóp Wawelu - alumni piątego roku krakowskiego seminarium rozpoczęli trwające blisko tydzień ćwiczenia duchowe, prowadzone przez ojca duchownego ks. dr Bogusława Kastelika. Uczestniczący w nich wspólnie klerycy Archidiecezji Krakowskiej i Diecezji Bielsko-Żywieckiej proszą wiernych o wsparcie w modlitwie na czas rekolekcji.

Kilka miesięcy temu alumni piątego roku przystąpili do "admissio" - obrzędu, który jest oficjalnym potwierdzeniem, że dany kandydat może godnie przyjąć święcenia kapłańskie, najpierw w stopniu diakonatu. Odbędą się one, zgodnie z wieloletnią tradycją, w uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

W ubiegłym roku święcenia diakonatu alumnów diecezji bielsko-żywieckiej odbyły się w żywieckiej konkatedrze. Tym razem na miejsce święceń wybrano sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach w środę 8 maja o godz. 10. Uroczystości przewodniczyć będzie biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

« 1 2 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama