107,6 FM

"Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego"

Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: "Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego" w niedzielę będzie obchodzony III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki.

Jak poinformowało PAP w sobotę biuro prasowe Episkopatu Polski, w tym roku przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana. Wydarzenie będzie nawiązywać również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.

Niedziela Biblijna rozpocznie XI Tydzień Biblijny (5-11 maja). Z tej okazji przygotowano wskazania dotyczące celebracji biblijnych, opracowania na katechezę, konferencje, a także spot muzyczny. Do wykorzystania są również rozważania Drogi Światła, Kręgu Biblijnego i Lectio Divina. Całość opublikowana została w redagowanym przez ks. prof. Witczyka "Przeglądzie Biblijnym" (nr 11, 2019), który jest biuletynem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Materiały dostępne są na stronie Dzieła Biblijnego www.biblista.pl.

Niedzielnym obchodom towarzyszyć będą dwie transmitowane na antenach Telewizji Polskiej celebracje. O godz. 7.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach mszy świętej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Z kolei na Jasnej Górze o godz. 13.00 Eucharystię odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

« 1 »
TAGI:
 • Alexy Neudorf
  04.05.2019 18:25
  Biblię można czytać codziennie ale co to wniesie do codziennego życia skoro zarówno czytający jak i słuchający nic z tego nie rozumieją i nie stosują się do tego na co dzień. Nie znając angielskiego można także lubić słuchać angielskich przebojów tylko tekstu nie rozumieć.
  doceń 1
 • Alga3
  05.05.2019 00:26
  C z y t o k s i ę ż a z a b i l i R o b e r t a W ó j t o w i c z a ?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama