107,6 FM

W awaryjnym lądowaniu samolotu w Moskwie zginęło 13 osób

Co najmniej 13 osób zginęło w niedzielę podczas awaryjnego lądowania samolotu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo - podała agencja TASS, powołując się na źródła medyczne. W samolocie wybuchł pożar, według niektórych źródeł z powodu uderzenia pioruna.

Nadeszła również informacja, że ogień pojawił się podczas awaryjnego lądowania.

Samolot pasażerski, który miał lecieć z Moskwy do Murmańska, poprosił o zgodę na lądowanie krótko po starcie. Z powodu trudnych warunków pogodowych dopiero przy drugiej próbie zdołał wylądować. Wówczas już tylna część maszyny była cała w płomieniach. Później podano, że tylna część samolotu została całkowicie zniszczona.

Ludzi ewakuowano przy pomocy nadmuchiwanych trapów. Na pokładzie było 73 pasażerów i - według różnych danych - pięć bądź sześć osób załogi.

Maszyna Suchoj Superjet została wyprodukowana w 2018 roku.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama