107,6 FM

"Rz": Więcej fotoradarów namierzy kierowców

Na polskich drogach pojawi się kolejnych ponad sto urządzeń rejestrujących zachowania kierujących. W grę wchodzą różne wykroczenia, nie tylko prędkość - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

"Instytut Transportu Samochodowego wskaże Inspekcji Transportu Drogowego kolejne szczególnie niebezpieczne miejsca na polskich drogach. Ma na to pół roku" - czytamy w dzienniku. Jak dodano, to tam stanie ponad 100 nowych fotoradarów.

"Umowa została właśnie podpisana. Nowe urządzenia zaczną pracować za rok" - podano.

Gazeta przypomina, że w ciągu dwóch lat na wszystkich polskich drogach pojawi się 358 nowych urządzeń rejestrujących wykroczenia. Aż 111 z nich stanie w nowych lokalizacjach.

« 1 »
 • ferdek
  06.05.2019 07:55
  Ale czy to się opłaci??? Na Zakręcie Miszczów w Katowicach kierowcy demonstracyjnie zwalniają do 40-tki i cykać fotek w ogóle nie ma komu!
 • Krzysiek
  06.05.2019 14:07
  To zdjęcie delikatnie dotyka tematu - czteropasmówka, nie widać chodnika z pieszymi i fotoradar.
  To tylko przypuszczenie, ale przed radarem może jest znak ograniczenia prędkości, wymagające drastycznego zwalniania, pokłonienia się radarowi i potem znów można jechać zgodnie z przepisami.
  Żadnej wartości z tymi przepisami i radarami.
  Radary mają ŚŁUŻYĆ, pieszym aby bezpiecznie przemieścili się przez jezdnię i kierowcom aby bezpiecznie dla innych się poruszali - to teoria, a praktyka, na drogach.
  doceń 1
 • Mariusz
  06.05.2019 16:33
  Czy łamanie przepisów drogowych to grzech?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama