107,6 FM

Prezydent na Gali Paraolimpijskiej: Sportowcy niepełnosprawni są twardzi

Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił, że sportowcy niepełnosprawni przynoszą krajowi sławę za sprawą sukcesów oraz stanowią przykład dla innych. "Wiele można, jeśli się chce i jest się twardym, a państwo są twardzi" - podkreślił na Gali Paraolimpijskiej w Warszawie.

Gala została zorganizowana z okazji obchodzonego w tym roku 20-lecia istnienia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w strukturach międzynarodowych i 21. rocznicy działalności w kraju.

Prezydent w swoim przemówieniu przypomniał początki ruchu paraolimpijskiego na świecie oraz w Polsce. Podkreślił rolę działalności Ludwika Guttmanna, inicjatora igrzysk paraolimpijskich oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start".

"To pokazuje, że wiele można, jeśli się chce i jest się twardym. Państwo są twardzi i pełnią niezwykle ważną rolę. Przynoszą państwo nie tylko sławę Polsce za sprawą sukcesów sportowych, ale przede wszystkim stanowią niezwykły przykład dla innych. Tych, którzy są złamani przez życie, a państwo pokazują, że można. To proludzka działalność, za którą w imieniu własnym i całej Rzeczypospolitej Polskiej składam głębokie wyrazy podziękowania i szacunku" - podkreślił.

Prezydentowi towarzyszy podczas uroczystości małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Polacy startują w igrzyskach paraolimpijskich od 1972 roku i zdobyli dla kraju ponad 700 medali.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama