107,6 FM

Prezydent na Gali Paraolimpijskiej: Sportowcy niepełnosprawni są twardzi

Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił, że sportowcy niepełnosprawni przynoszą krajowi sławę za sprawą sukcesów oraz stanowią przykład dla innych. "Wiele można, jeśli się chce i jest się twardym, a państwo są twardzi" - podkreślił na Gali Paraolimpijskiej w Warszawie.

Gala została zorganizowana z okazji obchodzonego w tym roku 20-lecia istnienia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w strukturach międzynarodowych i 21. rocznicy działalności w kraju.

Prezydent w swoim przemówieniu przypomniał początki ruchu paraolimpijskiego na świecie oraz w Polsce. Podkreślił rolę działalności Ludwika Guttmanna, inicjatora igrzysk paraolimpijskich oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start".

"To pokazuje, że wiele można, jeśli się chce i jest się twardym. Państwo są twardzi i pełnią niezwykle ważną rolę. Przynoszą państwo nie tylko sławę Polsce za sprawą sukcesów sportowych, ale przede wszystkim stanowią niezwykły przykład dla innych. Tych, którzy są złamani przez życie, a państwo pokazują, że można. To proludzka działalność, za którą w imieniu własnym i całej Rzeczypospolitej Polskiej składam głębokie wyrazy podziękowania i szacunku" - podkreślił.

Prezydentowi towarzyszy podczas uroczystości małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Polacy startują w igrzyskach paraolimpijskich od 1972 roku i zdobyli dla kraju ponad 700 medali.

« 1 »
  • Kuternoga
    11.05.2019 15:00
    Cóż.. mimo wszystko dziwi jednak fakt, że społeczeństwie katolickim niepełnosprawni traktowani są jak zło konieczne. Ostatnie decyzje "decydentów" pokazały, że niepełnosprawni są dla nich jak powietrze, czyli niewidzialni. Zamiast pieniędzy można im dać kilogram cukru i pieluchy (czy wszyscy niepełnosprawni poruszają się na wózku i robią pod siebie??) Drodzy rządzący i kandydaci do Europarlamentu. Jeśli nie wiecie co zrobić z tym fantem, jakim są niepełnosprawni to zapytajcie siebie "Co zrobiłby Jezus?"
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama