107,6 FM

Raport: Odsiadujący karę więzienia za pedofilię według zawodów. Ilu to duchowni?

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki opublikował w mediach społecznościowych krótki raport - tabelkę, przedstawiająca osoby odbywające obecnie karę więzienia za czyny pedofilskie według wykonywanego przez nie zawodu. Na 877 skazanych 2 osoby mieszczą się w kategorii: "duchowni Kościoła rzymskokatolickiego", a jedna w kategorii: "zakonnik".

Najliczniejszą kategorię stanowią osoby bez zawodu (275). Sporo jest też pracowników prac dorywczych (144) i murarzy (50).

Dane pochodzą z Biura Informacji i Statystyki Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Kliknij tutaj, by pobrać plik z tabelą.

Powyższe dane kwestionuje koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski o. Adam Żak.

« 1 »
DO POBRANIA: |
 • jurek
  17.05.2019 17:59
  z tego co wiem to w wiezieniu nie powinno byc żadnego księdza, ani zakonnika. Wszyscy powinni byc wczesniej wydaleni ze stanu duchownego.
 • Dana
  17.05.2019 23:02
  Jaki jest procent ogólnej liczby mężczyzn w Polsce stanowią Ci bez zawodu, a jaki księża.
  doceń 1
 • M
  19.05.2019 18:18
  Przede wszystkim najwięcej ofiar pedofilii jest w rodzinach. O nich nikt nie wie. Oni często muszą codziennie lub często spotykać swoich katów i udawać, że wszystko jest w porządku. Po ich stronie nikt nie staje ani nigdy nie stanie. Jeśli powiedzą często są wykluczeni z rodzin itd. Nie pisze tego żeby umniejszać winę księży. Nie. Oni muszą odpowiedzieć za to co zrobili a kościół powinien zrobić z nimi porządek, a przede wszystkim z tymi którzy ich kryli. Piszę po to, że to się dzieje obok nas. Ofiary milczą latami. Wiedzą że prawda i tak jest dla ich rodzin nic nie warta. Rozejrzyjmy się więc i wspierajmy takie osoby. Bo po ich stronie nikt nigdy nie stanie.
 • Mariusz
  21.05.2019 00:32
  Jaki opowiada bzdury ponieważ księża byli sądzeni tylko przez Watykan i jak Kuria podaje na 850 przypadków w Polsce wykrytych przez kościół tylko 25 księży było skazanych przez sądy z tego 3 odsiaduje na dzień obecny karę bo 95% księży otrzymywało wyroki w zawieszeniu to są dane tylko Kurii,prawdziwe dane albo bardziej zbliżone do prawdziwych może ujrzą światło dzienne po filmie braci Sekielskich
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama