107,6 FM

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia przed burzami z gradem dla czterech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Na terenie tych województw poziom opadów może dojść do 40 mm, a porywy wiatru - do 80 km/h.

Instytut prognozuje, że zagrożone burzami mogą być województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i podkarpackie.

Burze mogą zagrażać zdrowiu i życiu, uszkodzić linie energetyczne oraz powodować utrudnienia komunikacyjne.

W sobotę (stan na godz. 5.00) stan alarmowy został przekroczony na jednej stacji wodowskazowej w dorzeczu Wisły, natomiast stan ostrzegawczy – na dwóch stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i jednej w dorzeczu Odry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama