107,6 FM

Sondaż przed wyborami: Niewielka różnica między PiS i KE

W wyborach do PE prowadzi PiS z wynikiem 37,9 proc. - wynika z sondażu IBRIS dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM. Na drugim miejscu jest Koalicja Europejska z 34,7 proc. poparciem. Mandaty zdobyłyby jeszcze Wiosna Biedronia - 7,6 proc. oraz Kukiz'15 i Konfederacja - po 5,5 proc.

Poniżej progu znajduje się Lewica Razem - 2,2 proc. głosów.

Sondaż IBRIS dla "DGP" i radia RMF FM przeprowadzono w dniach 12-18 maja na ogólnopolskiej próbie 1000 dorosłych Polaków metodą CATI.

« 1 »
 • Dr Queen
  20.05.2019 11:19
  Czy w katowickim seminarium bedzie urna i komisja wyborcza tak jak w 2003 w tarnowskim. Wraz z omowieniem "przykrych" wyników tj nie 100% "za"?
  doceń 5
 • realis
  20.05.2019 14:07
  Naprawdę taka niewielka jest różnica pomiędzy prawdą a festiwalem kłamstw??? Najświeższe kłamstwo POst-KOmuny - kiedy MY wygramy, w Polsce zapanuje... Prawo i Sprawiedliwość! Czy ponad 30% ludzi w Polsce w to wierzy? Ludzi, niekoniecznie Polaków, może to coś znaczy. Albo jest jeszcze inny powód. Wyjątkowo trafna diagnoza prawdopodobnie zagranicznych speców od socjomanipulacji obecnego stanu umysłowego tubylców. Wychowano przez ostatnie 40 lat pokolenie niezdolne do skupienia się i zastanowienia nad jakimkolwiek tematem, żywiące się złapanymi w locie strzępami wiadomości niekoniecznie prawdziwych z komercyjnych stacji, lansujących się na obrońców jakichś wyższych interesów. Bo władza, to wiadomo, zawsze ludzi kiwa i wykorzystuje, a być w opozycji to bohaterstwo choćby i urojone. No i być Europejczykiem i służyć interesom Niemiec to sprawy godne prawdziwego Polaka - nie zacofanego i ograniczonego egoisty z własnego zaścianka, czego wstydzić się on tylko od ranka po zmierzch powinien. I ludzie to kupują! Dziwne że takie postawy i nastroje hoduje w Polsce telewizja bądź co bądź... amerykańska, sojusznicza, której z Niemcami i ich Dostawcami Gazu nie powinno być po drodze.
  doceń 2
 • Sas
  20.05.2019 21:22
  Diabeł robi co chce
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama