107,6 FM

Zabijanie Vincenta Lamberta już się zaczęło. Jest film z prawdopodobnie ostatniego spotkania z matką, która walczyła o jego życie

Rozpoczęła się procedura zagłodzenia na śmierć Vincenta Lamberta, Francuza żyjącego w stanie minimalnej świadomości. Wczoraj wieczorem spotkała się z nim matka, która walczy o jego życie. - Nie płacz - pocieszała syna.

Vincent w 2008 r. uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. Choć oddycha samodzielnie, budzi się rano i zasypia w nocy, pozostaje w stanie minimalnej świadomości z powodu urazu mózgu.

Sądy francuskie oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zdecydowały, że należy skrócić jego życie poprzez odłączenie od aparatury odżywającej i nawadniającej oraz wprowadzenie w stan głębokiej sedacji przy pomocy środków uspokajających. Według AFP, procedura już się rozpoczęła. Rodzina niepełnosprawnego jest podzielona w tej sprawie.

W Internecie pojawiło się właśnie nagranie spotkania - zdaje się ostatniego - Vincenta z matką. Można je obejrzeć poniżej. Prawnik tej części rodziny, która walczyła o życie Vincenta, powiedział, że to hańba, że rodzicom zabroniono przytulenia syna.

[Exclusif] “Ne pleure pas…” : les derniers moments de Vincent Lambert avec sa mère
Valeurs Actuelles

O wstrzymanie śmiertelnej procedury do czasu rozpoznania sprawy wystąpił Komitet Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ. Spotkał się jednak z odmową francuskiego rządu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • g.m.
  20.05.2019 21:59
  Hańbą nie jest to, że rodzicom zabroniono przytulić syna, hańbą jest to, że w tzw. cywilizowanym kraju, w imieniu prawa zabija się człowieka!!! Odbiera się osobie ludzkiej pierwsze i podstawowe prawo - PRAWO DO ŻYCIA!!!
  doceń 11
 • Justyna
  20.05.2019 22:25
  Nie jest ważne co pan, panie Peter woli, ten człowiek chce żyć i płakał, gdy poinformowano go o decyzji powolnego zabijania. Matka pragnie życia dla swojego syna. Inne kraje zaoferowały leczenie, nie wyrażono zgody. Oby takie wartości nigdy nie dotarły do naszego kraju.
  doceń 12
 • sss
  21.05.2019 09:04
  brak świadomości to uszczerbek na mózgu , który wierzę, że mozna poruszyć. Ale co ja będę pisać jak to puste slowa które i tak do nikogo nie dotrą . Nie wierzę , że lekarze nie potrafią mu pomóc znając układ wewnętrzny , poruszyć płat czołowy, uklad limfatyczny , jelita, nerki, nadnercza, tarczycę to wszystko wpływa na całość organizmu jak i głowną naszą rodzynkę takeigo zachowaniu niepelnosprawności - szyszynka !
  doceń 4
 • gregor
  04.07.2019 19:08
  brak słów .Rodzina powinna zadecydować a nie lekarze. Bóg wam tego nie wybaczy
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama