107,6 FM

Św. Rita: Beznadziejne sytuacje w życiu patronki od spraw beznadziejnych

Trzeba przyznać, że nie miała łatwego życia. Być może dlatego tak doskonale rozumie tych, którzy przychodzą do niej ze swoimi problemami. Dziś wspomnienie św. Rity.

 

Św. Rita: Beznadziejne sytuacje w życiu patronki od spraw beznadziejnych   kevin dooley / CC 2.0

Beznadziejny przypadek trzeci: zamknięta furta klasztoru

Śmierć męża i synów Rity oznaczała przerwanie spirali zemsty w wojnie dwóch rodów, nie był to jednak koniec sporu. Wzajemne uprzedzenia były głęboko zakorzenione w wielu sercach, czego Rita doświadczyła, gdy w końcu poprosiła o przyjęcie do zakonu augustianek w Cascii. Jej prośba została odrzucona, bo wśród zakonnic były krewne zabójców Pawła, męża Rity. Ta jednak łatwo się nie poddała. Po jakimś czasie ponowiła prośbę. Widząc jej determinację matka przełożona wyraziła zgodę, ale tylko pod jednym, trudnym do spełnienia warunkiem. Rita miała odszukać morderców swojego męża, wybaczyć im ten czyn, ale równocześnie od nich uzyskać przebaczenie krzywd doznanych ze strony Pawła. Innymi słowy miała doprowadzić do pojednania skłóconych od dawna rodów. Wykonanie takiego zadania graniczyło z cudem, dlatego augustianki raczej nie spodziewały się, że już wkrótce Rita zostanie ich współsiostrą. Ta jednak nie tylko warunek spełniła, ale stała się w całej okolicy symbolem pojednania.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Dominiqua
  22.05.2019 19:44
  Musze to napisac, bo kiedys obiecalam Swietej Ricie ze bede opowiadala innym ludziom o niej. Dla mnie jest ona jak SuperSwieta, o cokolwiek ja prosilam, w mniejszych i wiekszych sprawach ZAWSZE sie sprawdzalo :) Chwala Panu!!!
  doceń 2
 • Margarita
  22.05.2019 22:47
  Św.Rita od dawna jest moją ulubioną świętą ,która pomaga,doradza,uczy.Jest mi bardzo bliska.Kochaam Ją.Amen
  doceń 0
 • pełna wiary
  23.05.2019 11:17
  Kochana Święta Rita, jest tak bliska mojemu sercu, stała się moim wzorem do nauki pokory i zawierzeniu Panu Bogu. Modlę się do niej każdego dnia o wstawiennictwo w trudnej dla mnie sytuacji. Chociaż łaska ta nie został mi dotąd udzielona, moja wiara i nadzieja wciąż są. Zawierzyłam się jej, a także Królowej Różańca świętego z Pompejów. Doznałam wielu łask, spokój ducha, radość życia. Czuję obecność Pana w moim życiu. Czuję jak jestem blisko niego, choć wiem, że jeszcze daleka droga do mojego pełnego nawrócenia. Różaniec jest cudownym łącznikiem z Niebem. Wczoraj dokonał się mały cud. W kościele obchodziliśmy wspomnienie św Rity, zaplanowałam uczestniczyć we mszy świętej, aby podziękować za dotychczas otrzymane łaski. Dostałam telefon, że prawdopodobnie będę musiał zostać znacznie dłużej w pracy, co wiązało się z tym, że nie zdążę na czas do kościoła. Zaczęłam gorąco błagać Św. Ritę i Maryję, aby dopomogły mi, pozwoliły pójść na mszę. Tak tez się stało. Moje prośby zostały wysłuchane. Dla mnie to jest mały cud :) Kocham Cię św. Rito i Matko Boża. Nie przestanę się modlić. Coś mi podpowiada, ze w końcu moje błagania zostaną wysłuchane przez Pana i udzielona łaska o która proszę. Teraz cierpliwie czekam, naprawiam moje życie, pogłębiam wiarę. I przyjmę to, co Bóg przygotował dla mnie w swoim planie.
  doceń 1
 • Kasia
  22.02.2020 13:34
  Kochana Św.Rito proszę Cie o pomoc spraw żeby Wojtek się we mnie zakochał. Żeby poza mną świata nie widział. W Tobie ostatnia moja nadzieja. Amen
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama