107,6 FM

Alarm powodziowy. Wojewoda śląski: sytuacja na Podbeskidziu powinna się poprawiać

Na Podbeskidziu ogłoszono alarm powodziowy. W Wilkowicach, niedaleko Bielska-Białej potrzebna była ewakuacja mieszkańców. Wojewoda śląski - Jarosław Wieczorek zapewnił, że służby współpracują na miejscu i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Alarm powodziowy w Bielsku-Białej, w całym powiecie bielskim, a także w Oświęcimiu! Tam rzeki przekroczyły znacząco stany alarmowe. Woda nie oszczędziła też hal produkcyjnych w Bielsku-Białej - woda wdarła się do zakładu przetwórczego przy ul. Chochołowskiej - poinformował Roman Morekwica z bielskiej straży pożarnej:

O tym, że sytuacja z godziny na godzinę na Podbeskidziu powinna się poprawiać - mówił na briefingu w Bielsku-Białej wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek:

Woda częściowo zalała drogi - ale jak informują służby teraz wszystkie drogi  wojewódzkie są przejezdne.

Z kolei na stacji kolejowej Wisła Uzdrowisko zalanych zostało 5 rozjazdów na torowisku. Ruch pociągów wstrzymano. Na odcinku Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

W Bielsku-Białej odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z trudną sytuacją pogodową. Szef MSWiA podziękował za koordynację i zaangażowanie w walce z nawałnicami i podtopieniami na Śląsku. Joachim Brudziński zapewnił, że rząd i służby będą dalej współpracowały:

IMGW wciąż ostrzega przed intensywnymi opadami na południu województwa śląskiego. Obowiązuje tam 3. stopień ostrzeżeń hydrologicznego.

Czytaj także: Bielsko-Biała: alarm powodziowy [ZDJĘCIA]

Słuchaj też rozmowy Agnieszki Skrzypczyk z Andrzejem Szczeponkiem, dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ślaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach: Bielsko-Biała: alarm powodziowy na Podbeskidziu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama