107,6 FM

Mariusz Wołosz: wykryliśmy przestępstwa przy przydzielaniu mieszkań w Bytomiu

W Bytomiu ponad 200 lokali należących do miasta zostało przyznanych poza kolejnością. Często w ciągu kilku dni, a nawet wbrew negatywnej opinii Komisji Mieszkaniowej. Tak wynika z kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w Bytomskich Mieszkaniach na zlecenie obecnych władz miasta.

W Bytomiu przyznawano mieszkania należące do miasta poza kolejnością. To główny wniosek płynący z kontroli przeprowadzonej w Bytomskich Mieszkaniach zlecony przez obecne władze miasta. Kontrola obejmowała lata 2013-2018. Chodzi o ponad 200 lokali. Dziś prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa:

Dodajmy, że zgodnie z dokumentem, 72 najemców lokali przyznanych poza kolejnością zalegało z czynszem. Obecnie na mieszkania czeka w kolejce ponad 3000 mieszkańców.

- Według dokumentu, mieszkania były przyznawane m.in. pracownikom urzędu, spółek oraz jednostek miejskich, a także rodzinom radnych, pracownikom oświaty i służby zdrowia - mówi Waldemar Gawron - zastępca prezydenta Bytomia:

Dziś władze Bytomia przekazały protokół pokontrolny organom ścigania. Zapowiedziały też, że niedługo upublicznią listę osób, które otrzymały lokale poza kolejnością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama