107,6 FM

Schetyna: Postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny PO i Nowoczesnej

Decyzja zapadła podczas wspólnych obrad rad krajowych obu ugrupowań.

"Z radą Krajową Nowoczesnej postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny i zacieśnić współpracę naszych struktur" - powiedział Grzegorz Schetyna w sobotę podczas warszawskiego posiedzenia.

"Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu, tylko w jedności jest siła" - zaznaczył. Powiedział, że swój akces do koalicji i wspólnej pracy zgłosili też samorządowcy.

"Zwieramy szyki. Dwa środowiska polityczne: Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, w wielu sprawach bardzo sobie bliskie, w kilku niekoniecznie, postanawiają, że dla dobra Polski i Polaków jeszcze mocniej poszukają tego, co nas łączy. I zbudują program na miarę oczekiwań milionów Polek i Polaków" - zapowiedziała w sobotę Katarzyna Lubnauer w trakcie swojego wystąpienia.

"Czy to oznacza poświęcenie podmiotowości naszych środowisk? Absolutnie nie. Gdyż każdy z nas niesie swoje wartości i programy, które są ważne dla naszych wyborców i ich synergia ma szansę zbudować większą wartość, nową jakość" - powiedziała liderka Nowoczesnej.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama