107,6 FM

W archikatedrze lubelskiej wystawiono księgę kondolencyjną dedykowaną zmarłemu abp. Pylakowi

Jako pierwszy swój wpis w niej złożył abp Stanisław Budzik.

Arcybiskup Bolesław Pylak zmarł 6 czerwca przed południem. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek o godz. 19.

- Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy znali i pamiętają abp. Pylaka - mówi abp Budzik. - Towarzyszył historii naszej archidiecezji prawie 100 lat. Wszyscy są zaproszeni na uroczystości pogrzebowe. W poniedziałek o godz. 19 na główną uroczystość, a we wtorek o godz. 11 na Mszę św. pogrzebową.

8 czerwca o godz. 15 w archikatedrze została wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zmarłemu biskupowi. Jako pierwszy swój wpis w niej złożył abp Stanisław.

- Dziś w godzinie miłosierdzia, któremu tak bardzo ksiądz biskup w swoim życiu zaufał, otwieramy księgę kondolencyjną. Możemy tam wpisywać nasze modlitwy, nasze wspomnienia, wdzięczność wobec biskupa, którego żegnamy - podkreślił metropolita lubelski.

Do księgi będzie się można wpisywać do czasu Mszy św. pogrzebowej, która zostanie odprawiona 11 czerwca o godz. 11 w archikatedrze lubelskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama