107,6 FM

GKS Katowice postawi na młodzież. Miasto zabiera głos w sprawie klubu

Samorząd Katowic nie zakręci kurka z pieniędzmi dla GKS-u Katowice. Drużyna, która spadła do piłkarskiej II ligi, dalej będzie wspierana przez miasto. Wiemy jednak, że klub ma postawić na młodzież i wychowanków.

Miejscy urzędnicy chcą, by kwoty przekazywane klubowi były w większym stopniu wykorzystywane na szkolenie młodzieży. To wnioski po tym jak w zakończonym sezonie zawodnicy GKS-u Katowice spadli do piłkarskiej drugiej ligi. Mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic:

Nową strategią dla klubu ma być system 4-4-2.  Sekcje będą rozliczane w 40 procentach z wyników, w 40 procentach ze szkolenia młodzieży i w 20 procentach z pozyskiwania sponsorów. Urzędnicy chcą jednak, by większa pula pieniędzy szła na finansowanie szkolenia wychowanków - mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic:

Przypomnijmy, że w zakończonym sezonie zawodnicy GKS-u Katowice spadli do piłkarskiej drugiej ligi. Miasto prowadzi rozmowy z kandydatami na nowego prezesa - po tym jak wczoraj (10.06.) rada nadzorcza klubu odwołała z tej funkcji Marcina Janickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama